חֶמְדָּתִי - יאיר בן־חיים

 

הספר חֶמְדָּתִי הוא ספרו החדש של המשורר יאיר בן־חיים, קדמו לו שני ספרים: 'דורשירה' (2013) 'להשתגע באמצע היום' (2015).

ספר השירה 'חֶמְדָּתִי' מחולק לשישה שערים והוא מהווה קטלוג ביוגרפי מרוכז וחושפני המבטא תמונות  וסיטואציות בתחנות חייו של המשורר יאיר בן־חיים, מילדותו ועד היום. השירים מבטאים את "האני השר", "האני החברתי"  "האני מאמין" ובעיקר "האני הקיומי". הספר מוקדש לרעיית המשורר חמדה בן־חיים והוא נפתח בפרק הראשון עם שירים המתארים מערכת יחסים שׁוֹבַת לב.

בן־חיים מציב תמונת מצב להווי חיים של נער ישראלי, בן לאב ממוצא פולני ואם ממוצא לבנוני אשר גיבש את זהותו הישראלית על ציר החיבור בין מזרח ומערב.

מאפיינים החוזרים בשירי הספר הם ההומור והציניות, יחד עם הרבה משחקי לשון, הלקוחים מאוצרותיה של הלשון העברית לדורותיה. השירים ברובם תמציתיים וישירים, לא אחת מילות השיר משוועות וכמהות להתממשות. יש בשיריו הסתכלות מפוכחת על חיי היומיום, הן מההיבט הפרטי והן מההיבט הציבורי.

 

בספר 'חֶמְדָּתִי' הקפיד יאיר בן־חיים בשימת דגש על  הצד הטיפוגראפי של הטקסט, זה ניכר לעין בכל עמוד, כל שיר מוצב בתבנית המאפשרת להתחבר לאמירה ומה שניצב מאחוריה ומצדדיה.  זה פורמט המזמין את  הקורא לחוויה קריאה חדשה.

שער - חֶמְדָּתִי 

שער - פאסון

שער - דרך ארץ

שער - שורשים

שער - ארגז השירה

שער - אין ויש ואלוהים

חמדתי - יאיר בן־חיים - ספר שירה - משוררים ישראלים

חֶמְדָּתִי - יאיר בן־חיים

ספר שירה שלישי של המשורר 

 

שנת הוצאה - 2019

 

הוצאה - חדרים-בית הוצאה לאור

מעוניינים לרכוש את הספר במהדורה המודפסת, אתם מוזמנים לשלוח המחאה או מזומן בסך 75 ש"ח (המחיר כולל משלוח) לת.ד. 10336 רמת-גן מיקוד 5200202 והספר יגיע אליכם בדואר.  או לבצע רכישה מכאן באמצעות PayPaL והספר יישלח אליכם לכתובתכם.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now