ביוגרפיה - יאיר בן־חיים

ליצירת קשר עם המשורר, יאיר בן־חיים

הנכם מוזמנים לכתוב לדוא"ל: hadarim4u@gmail.com

 

עטיפת אנתולגיה: 'יְמֵי הַקוֹרוֹנָה' - הוצאת 'חדרים'  בעריכת יאיר בן־חיים.

יאיר בן־חיים | דורשירה | להשתגע באמצע היום | 'חֶמְדָּתִי' |

שיר בכותרת | כתב-העת המסדרון | פרויקט - ספרא טבא | אנתולוגיה-עורו הישראלים | תחרות 'אקטיבה' | יְמֵי הַקּוֹרוֹנָה - אנתולוגיה | פסטיבל דוֹרֵשִׁירָה |

יאיר בן־חיים הוא משורר, סופר ואמן ישראלי, מו"ל חדרים- הוצאה לאור.  גדל והתחנך ברמת-גן.

 

הוא נשוי ואב לשלוש בנות. בגיל שש התגלה כילד פלא בעל כישרון שירה, והיו שכינו אותו "חוזליטו הישראלי". האמרגנית זמרת רחל רודן ז"ל, לקחה אותו תחת חסותה ואירגנה לו הופעות בקיבוצים, במתנ"סים ובאירועים של ועדי עובדים. בצעירותו אף הפיק תקליט שדרים לרדיו.

 

הוא בוגר מכללת אופקים ברעננה, בעל תואר במנהל עסקים ומתמחה בשיווק ופרסום. לפרנסתו הוא עסק שנים רבות בכתיבה עיתונאית. בין העיתונים בהם עבד, 'חדשות חדרה' 'כל הסביבה' ושבועון 'אנשים'. כיום עורך את כתב-העת 'המסדרון'. 

מזה שנים הוא שולח ידו בכתיבת סיפורים ושירים, כתביו ושיריו התפרסמו בכתבי עת לשירה וספרות שונים. בשנת 2021 החל לעסוק בציור אבסטרקטי עם צבעי שמן על קנבס בשילוב שברי זכוכית. יצירתו הראשונה 'רסיסי שמים' משלבת בה צבעי שמן וחידודי עפרונות שנאספו במשך שנים, היצירה מעטרת את עטיפת האנתולוגיה 'יְמֵי הַקוֹרוֹנָה' שיצאה באמצע שנת 2021. צילום היצירה: רן ארדה.   

בשנת 2003  - הקים את אתר "חדרים-כתיבה יוצרת" ששימש במה  ליוצרים ואמנים בתחומי יצירה שונים. במסגרת פעילות האתר בשנת 2008 - ערך את אנתולוגיית השירים, "שִׁיר בְּכוֹתֶרֶת", שכללה אסופה של שמונה-עשר משוררים.

האתר פעל עד לשנת 2012, באותה שנה  הקים את אתר התוכן, חדרים-פרוזה ושירה עברית חופשית בו מתפרסמות סקירות וידיעות על אירועי תרבות אליהם נחשף.

בנוסף ניתן למצוא באתר מדורים כמו: 'דַּבֵּר אֶל הַשִּׁיר' שהוא מיזם  של משוררים ומשוררות ישראלים  קוראים שירה ברחבי העיר תל אביב-יפו. 'אורח בחדרים', ראיונות אישיים, 'שיר בכותרת' ועוד... 

 

בשנת 2013 הקים, הפיק וערך את פרויקט סָפְרָא טָבָא, תיעוד מצולם של תהליך הוצאה-לאור של ספר. לפרויקט נבחרו עשרה משוררים וסופרים שחלקם כבר פירסמו בעבר ספרי שירה פרי עטם, ולחלקם זהו ספרם הראשון. הסרטונים המצולמים הועלו לרשת (פייסבוק, יוטיוב ועוד) וחשפו את חבלי הלידה של הספר, בין היתר מההיבט של הכותב. 

ניתן לראות את התיעוד והשלבים השונים בעמוד הפרויקט באתר חדרים.

בשנת 2014 מפיק ומוציא לאור את כתב-העת המסדרון, כתב-עת לשירה ופרוזה, תרבות ואמנות. גיליון מס' 1 יצא לאור בחודש אוקטובר 2014.

בשנת 2017 הפיק והוציא לאור את האנתולוגיה 'עורו הישראלים', סופה של שירה ממיטב כותבי השירה בישראל.

בשנת 2019 הפיק את תחרות הכתיבה 'אקטיבה' לדף התחרות באתר 'חדרים' לחצו כאן

בשנת 2020 הפיק וערך את יְמֵי הַקּוֹרוֹנָה – אנתולוגיה – הכוללת מסה, שירה וסיפורת ובמהלך יוני 2021 יצאה לאור בהוצאת 'חדרים' לדף האנתולוגיה לחצו כאן.

בשנת 2021 ערך והפיק וביים את פסטיבל השירה והסיפורת הוירטואלי  'דּוֹרֵשִׁירָה' לתיעוד משתתפי הפסטיבל  לחצו כאן.

 

יאיר בן־חיים מגיש את משדרי פרויקט "ספרא טבא"

 ספריו:

בשנת 2013 יצא לאור ספרו הראשון, דוֹרֵשִׁירָה, ובו בין היתר שירים על העיר תל-אביב מזווית אירונית.
2015 - יצא לאור ספרו  השני,  'להשתגע באמצע היום' עם מבחר משיריו  העוסקים בנושאים שונים, בין היתר  שירים בנושא שירה, שירי זמן ועוד...

2018 - יצא לאור ספרו השלישי, 'חֶמְדָּתִי' הספר מחולק לשישה שערים והוא מהווה קטלוג ביוגרפי מרוכז וחושפני המבטא תמונות  בתחנות חייו, מילדותו ועד היום.

 

תקשורת:

יאיר בן־חיים החל לפרסם את שיריו  בשנת 2013, לאחר שנים רבות בהן פרסם את שיריו  באתר "חדרים -כתיבה יוצרת" שהיה אתר קהילתי במתכונת סגורה ושיריו לא נחשפו לקהל הרחב. לסקירת פרסומים בתקשורת לחצו כאן

יאיר בן־חיים באירוע הַשָּׁקוֹתַיִם – לכבוד ספרי השירה 'דורשירה' ו'להשתגע באמצע היום'
יאיר בן־חיים עם שער גיליון מס' 1 של כתב-העת 'המסדקון' - אוקטובר 2015
יאיר בן־חיים מציג את גיליון מס' 2 של כתב-העת "המסדרון"